KEELEKÜMBLUSPROGRAMMI TÄIENDÕPPE KOOLITUSED

Keelekümblusprogrammi täiendõppe koolituste kava on ellu kutsutud programmi kvaliteedi hoidmiseks ja tõstmiseks ning tellitud ja rahastatud HTM´i poolt. Koolitustel on oluline roll kanda kümblusvõrgustiku arendamisel ning koostöiste suhete loomisel.

Elukestev õpe, järjepidev kohtumine kolleegidega kümbluskoolitustel, arutelud uue riikliku õppekava valguses võimaldavad õpetajatel taas täpsustada eesmärke, saada reflekteerimiseks eeskujusid ning võtta fookusesse igapäevases töös LAK-õppe, keelekümbluse põhimõtteid.
Keelekümblusõpetajana töötamise eeltingimuseks on õpetamiseks vastav kvalifikatsioon ning esimese õpetamise aasta jooksul läbitud sissejuhatav täiendkoolitus ning osalemine teemapõhistel jätkukoolitustel vähemalt üle ühe aasta.

Keelekümbluskoolitused on teemapõhised ning võimaldavad täiendõppes osaleda igal aastal, tehes valikuid mitmete õppekavade vahel. Õppekavade arendus lähtus õpetajate vajadustest, ning riiklikus õppekavas esitatud ootustest ning haridusstrateegilistest otsustest.
Täiednõppes osalemist tõendab Keelekümblusprogrammi poolt välja antud tunnistus.

Koolitustes peetakse eesmärkidena oluliseks, et:

  • õpitakse uusi tööviise, meetodeid ja võtteid, rakendatakse neid koolitöös ja arutletakse rakenduskogemuste üle;
  • kujuneb suurem kindlustunne õppe eesmärkide sõnastamiseks ja asjakohaste tegevuste valikuks (pikem ajavahemik, õppetund);
  • tutvutakse olemasoleva trükitud ja e-õppevaraga, õppevara edasiarendamise ja rakendamise võimalustega;
  • suheldakse keelekümblusvõrgustikku kuuluvate kolleegidega teistest koolidest;
  • mõistetakse tagasiside ja eneseanalüüsi olulisust arengus, kvaliteedi tagamisel.


Koolitustele registreerib ennast osaleja asutuse juhiga kooskõlastatult koolitusteabe juurde lisatud lingi kaudu (HITSA register).  Koolitusrühmas on üldjuhul kuni 24 osalejat.
Ühest haridusasutusest võib samale koolitusele registreerida kuni 4 õpetajat, kui ei ole märgitud teisiti. Küsimustele koolituse osas vastab koolituse kontaktisik.
Koolitusele registreerunul on kohustus oma mitteilmumisest teatada vähemalt 4 päeva ette, et anda võimalus osaleda teistel soovijatel.


Lisainfo:
Tatjana Baum-Valgma
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.